Kolejny duży projekt pozytywnie zakończony - WIADOMOŚCI
WIADOMOŚCI

Kolejny duży projekt pozytywnie zakończony

Dzięki intensywnej pracy, wysokim kwalifikacjom naszych handlowców i techników oraz współpracy z naszym partnerem- firmą Huawei, w marcu br. podpisaliśmy umowę na wdrożenie dużego projektu dla duńskiej firmy komercyjnej, która utrzymuje swoją infrastrukturę w dwóch lokalizacjach. 

 

Naszym zadaniem było stworzenie zaplecza, które pozwoli Klientowi na ciągłość działania nawet w przypadku utraty dostępu do jednej z lokalizacji. Oznaczało to konieczność zaoferowania rozwiązania zapewniającego RPO na poziomie 0ms. Dodatkowym wymaganiem była wydajność macierzy. Musiała ona być w stanie obsłużyć 300 000 operacji I/O na sekundę przy 80% operacji odczytu oraz 4KB bloku danych i 100% losowych danych.

 

 

Zaproponowane przez nas rozwiązanie oparliśmy na zasobach sprzętowych oferowanych przez firmę Huawei. Składało się ono z dwóch cztero-kontrolerowych macierzy OceanStore 5800 V3. Każda z macierzy wyposażona została w 40 dysków 3,6TB SSD co pozwoliło uzyskać ponad 100TB przestrzeni użytkowej per macierz. W każdej macierzy zalicencjonowana została funkcjonalność HyperMetro. Pozwala ona na zbudowanie „rozciągniętych” na obie lokalizacje przestrzeni dyskowych. Wykorzystując tą technologię zbudowaliśmy rozwiązanie które w 100% spełniło oczekiwania Klienta. Testy wydajnościowe pokazały, iż wymaganą przez Klienta wydajność uzyskaliśmy przy obciążeniu procesorów kontrolerów dyskowych w okolicy 60%- 70% co zostawia dodatkową rezerwę mocy obliczeniowej. Dostarczone w ramach projektu serwery oraz przełączniki (zarówno SAN jak i LAN) również spełniły wymagania klienta co do możliwości konfiguracyjnych oraz funkcjonalności przez nie oferowanych.

 

Konfiguracja w Polsce i instalacja w Danii przebiegła pomyślnie. Wdrożenie zakończyło się sukcesem i satysfakcją klienta. Sukces jest tym większy, gdyż cały proces- od złożenia oferty i negocjacji, poprzez realizację, szkolenie zespołu Klienta, do pozytywnego zakończenia udało się nam przeprowadzić w zaledwie 6 miesięcy. Dla porównania wdrożenie podobnych projektów zazwyczaj trwa ok. 2 lata.

 

Było to kolejne ważne wyzwanie dla naszej firmy, dzięki któremu zyskaliśmy nowe cenne doświadczenie.